Showing posts tagged Instagram
(Reblogged from instagram)

Instagram pre Android a puberťácke fotky na internete

Fero Volár (alian.info):

Posledná bašta padla – k dispozícii je verzia pre Android. Už nič nebráni tomu, aby každý a všade ukazoval, aký je umelec.

Určite má zmysel brať Instagram ako aplikáciu, ktorá u hociakého puberťáka s telefónom vyvolá dostatočný pocit sebavedomia na to, aby svoje najnovšie umelecké výtvory publikoval kde sa dá. A v tomto zmysle ju má zmysel aj neznášať. Najmä z pohľadu niekoho, kto rozumie profesionálnej fotografii a má ju rád.

Myslím si však, že viem ponúknuť aj iný pohľad na vec. Podľa mňa to nie je tak, že predtým, ako prišiel Instagram, boli všade publikované len fotky zo zrkadloviek, ktorých autori boli profíci alebo aspoň poloprofíci a tí s obyčajnými kompaktami a mobilmi si svoje fotky nechávali pre seba. Veď nakoniec už dlhší čas najviac fotiek na Flickri pochádza nie z nejakej zrkadlovky, ani z kompaktu, ale z iPhonu.

Preto si nemyslím, že čo najväčšie rozšírenie Instagramu zahltí web stupídnymi amatérskymi fotografiami. On už nimi dávno zahltený je. Ak tí istí ľudia, čo doteraz zdieľali každú blbosť, ktorú odfotili, ju teraz odfotia cez Instagram a pridajú na ňu aspoň nejaký pekný filter, bude internet naďalej zahlcovaný aspoň o trošku krajšími fotkami.

Skúsených fotografov sa to myslím tiež nedotkne. Tí majú svoje stránky, svojich fanúšikov a ich výstup predsa v konečnom dôsledku hovorí sám za seba.

Inak, s tým Instagramom pre Android možno predsa len trochu poklesne kvalita fotografií po technickej stránke. Ak má dnes Instagram viac ako 30 miliónov používateľov, s Androidom to číslo môže ľahko narásť ešte podstate vyššie. Ukazuje sa však, že pri rovnakom nastavení v Instagrame produkujú aj najlepšie Android telefóny oveľa horšiu kvalitu, ako to možno vidieť napríklad tu.