Showing posts tagged tweetbot
Byť vývojárom Twitter klienta, spojil by som sa s vývojármi ďalších klientov a začal s nimi jednať o spôsobe, ako robiť to, čo robí Twitter, ale bez toho, aby k tomu bol potrebný Twitter samotný (či iná konkrétna spoločnosť alebo služba).

inessential.com: Matthew on Twitter Restrictions

Simmons v podstate navrhuje vytvoriť niečo ako Jabber pre mikroblogging. Postavený by mohol byť napríklad na RSS, kde každý používateľský účet by bol vlastne samostatný feed.

Veľmi, veľmi zaujímavá a nie až tak ťažko uskutočniteľná myšlienka. Berúc do úvahy politickú silu Twittera v posledných rokoch, open-source obdoba takejto služby by sa mohla stať najdôležitejšou sociálnou sieťou budúcich rokov.

Tweetbot prináša synchronizáciu cez iCloud

Tweetbot bol včera aktualizovaný na verziu 2.2. Najväčšou novinkou je synchronizácia Timeline, správ a mute filtrov cez iCloud.

Nikdy som sa netajil tým, že Tweetbot je môj obľúbený iOS Twitter klient. Na synchronizáciu som doteraz využíval Tweet Marker, nad ktorým som sa minulý mesiac rozplýval na MacBlogu.

Výhodou Tweet Marker je multiplatformnosť a narozdiel od synchronizovania cez iCloud tak môžete mať aktuálnu pozíciu v Timeline aj na desktope. Ako som už písal v článku o ňom, nie vždy to je však bez komplikácií a niekedy aktuálnu polohu správne nenačíta.

Navyše sa ukázalo, že som Osfoora kupoval asi zbytočne. Ako jeden z mála klientov na Mac Tweet Marker podporuje a má aj viaceré iné skvelé vlastnosti (myslím, že je doteraz možno najlepší Twitter klient pre Mac OS X), ale Twitter na počítači mi aj tak akosi nesedí a skoro vôbec som ho nepoužíval.

Skúsim teraz pár dní testovať synchronizovanie cez iCloud medzi iPhonom a iPadom a možno napíšem niečo viac o tom, ako to funguje. Zatiaľ som to skúšal len pár minút a poloha v Timeline sa synchronizovala bez problémov. Rýchle správy vyskúšam, až keď nejakú dostanem a mute filtre nepoužívam, takže ma ani veľmi nezaujímajú.

Nedočkaví si prvé skúsenosti môžu prečítať napríklad na MacStories a každú chvíľu by sa mal objaviť článok detailne popisujúci funkciu na blogu Tapbots.